Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Mart Ojavee tegi duubli

Pühapäev, 17. juuni 2012« tagasi

Tänavu Saaremaa velotuuril mullust esikohta kaitsnud Mart Ojavee kolmandale võidule veel ei mõtle.

55 aastase Saaremaa velotuuri ajaloos on võidusõidu võitnud kahel korral nüüd üheksa meest, kuid pole ühtegi ratturit, kes oleks lõpetanud esimesena kolm korda.

„Ma ei tea, kas see peaks juhtuma juba järgmisel aastal,“ rääkis igapäevaselt profiklubis Champion System sõitev Mart Ojavee.

„Motivatsioon see päris pole, sest mulle maksab palka ikkagi klubi ja nende tegemistest lähtuvalt ma pean tegutsema. See, et mind siia sõitma lasti oli nende poolne vastutulek. Aga võimalusel loomulikult tahan siin võita ja kodus on alati hea võistelda.“

Kokkuvõttes Mihkel Räime 19, Silver Schultzi 26 ja Jaan Kirsipuud 33 sekundiga edestanud Mart Ojavee tunnistas, et mõlemad võidud tulid tema jaoks raskelt.

„Eelmisel aastal oli pärast kruusa samuti kriitiline olukord, kui kõigil teistel meie meestel läks kumm ja mina jäin üksinda vastastega ette võitlema. Sel aastal läks minul kumm ja taas tuli esikoha eest võidelda.“

Mihkel Räim: olen ikkagi võitja

Kuigi Saaremaa velotuuri võit oli Mihkel Räimel juba käeulatuses, ei ole mees ega klubi pettunud, sest reaalseid jõuvahekordi hinnates sõitis noor saarlane välja maksimaalse tulemuse.

Mitmete rattaspordi asjatundjate ja treenerite hinnangul on just Mihkel Räim see mees, kes järgmise saarlasena võiks kodutuuri võita. Tubli sõiduga äsja lõppenud võistlusel kinnitas 18-aastane noormees spetsialistide ootusi.

Ja kuigi tänavu üldvõitu võtta ei õnnestunud, näitas rattur, et potentsiaal on temas olemas. Pärast Andres Laugu võitu 1994. aastal on Mihkel Räim järgmine Saaremaa jalgrattur, kes kokkuvõttes pjedestaalile tõusnud.

„Kui velotuuril valitsenud jõudude vahekorda arvestada, siis jäi Miku kindlalt teiseks. Jõupoolest oli temast päris mitu meest üle ja seepärast on teine koht välja võideldud, mitte kaotatud esikoht,“ andis treener Indrek Rannama oma õpilase tulemusele hinnangu.

Rannama sõnul on esimest aastat meeste klassis sõitvatel noortel algul raske ja kohanemine võtab aega. „Mihklil on selles suhtes olnud päris tugev areng ja ta näitas, et on võimeline sõitma kõrgetele kohtadele,“ selgitas meie senine esirattur.

„Tegin kõik, mis suutsin,“ tunnistas võitjale Mart Ojaveele 19 sekundiga kaotanud Mihkel Räim, kes on teise kohaga üpris rahul. „Enne tuuri teadsin, et võimete poolest võin sõita kuue või kolme hulka, aga aimasin, et see saab olema väga raske. Ma arvan, et kui neljandat etappi ja protokolli vaadata, siis võiks öelda, et see on kaotatud esikoht. Aga olime terve tuuri taga-ajaja rollis seepärast arvan, et pigem olen kokkuvõttes ikkagi võitja.“

Meeskond tõestas kuulumist Eesti paremikku

Tänavusel velotuuril osales 15 võistkonda, kelle ridadesse kuulusid ka väga nimekad ja välismaa klubides pedaalivad rattamehed. Viikingit esindasid Mihkel Räim, Sten Sarv, Jörgen Matt, Endrik Puntso, Steven Kalf, Indrek Rannama, Kevin Soon ja Reimo Nook. Kokkuvõttes saavutati neljas koht.

Indrek Rannama sõnul võib meeskonna sooritusele anda hea hinnangu ja kui lõpptulemust vaadata, siis kõige hullem seis ei olegi, sest suudeti oma seisu kõigile tekkinud olukordadele vaatamata kaitsta.

„Kui jätta välja Rapla etapp, kus panime taktikaliselt pange,“ tõdes ta. „Sõidus võeti korra aeg maha, aga mehed kes pidanuks sel hetkel ees olema kaotasid valvsuse. Nemad olid grupi taga kui mineku situatsioon tekkis. Tähelepanu kaotus maksis meile kätte.“

Velotuuri käigus rääkisid kõik saarlastest kui favoriitidest ja tõsistest konkurentidest, mis annab tunnistust sellest, et meie Viikingi klubi ratturid on sõitnud end Eesti paremikku, kellega tuleb võistlustel arvestada.

„See tuur näitas, et suudame võidusõitu mõjutada,“ märkis Indrek Rannama. „ Kõige tugevamad me ei ole, aga teise-kolmanda koha eest oleme võimelised võitlema. Ma näen võimalust saada meeskondlikult veelgi tugevamaks, sest neli meest on meil teist aastat U23 klassis, Steven Kalf on alles juunior ja Karl-Patrck Lauk võistleb üldse veel noorteklassis.“