Velotuurini on jäänud 141 päeva
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Sten Sarv: olime valmis võidu nimel kasvõi sodiks sõitma

Kolmapäev, 13. juuni 2012« tagasi

Kolmapäeval sõidetud Saaremaa velotuuri teise 151 km pikkuse etapi Tartust Viljandisse võitis Saaremaa Jalgratturite Klubi Viiking rattur Sten Sarv.

Etapi saatus otsustati sisuliselt 50 kilomeetril, kui pärast Otepääd õnnestus peagrupist ära sõita neljal ratturil, kellest kolm suutsid püsida ees lõpuni. „Ei uskunud, et see meil õnnestub,“ tunnistas juba mitu aastat Viikingi meeskonnas sõitev Sten Sarv.

Sarve sõnul ütles ta poistele kohe, et ärge maksimumiga pange, las velotuuri liidri tiim töötab ja väsitab ennast seal taga. „Aga meil oli tempo päris hea, vahe kogu aeg suurenes ja äkki ma vaatasin, et mis värk on,“ rääkis võitja võidusõidust.

Edu üle kolme minuti

Tundes oma võimalust otsustasid jooksikud sellest kinni haarata ja edu kasvas üle 3 minuti. Oma osa oli sellel ka loiult sõitnud peagrupil, kus üksikud rünnakukatsed tõrjuti ja rohkem tegeleti konkurentide tegevuse kontrollimisega.

„50 km enne lõppu võtsime otsuse vastu – nüüd või mitte kunagi, paneme ennast sodiks ära,“ meenutas Sarv, lisades, et tööd tuli teha palju, kuigi krambid segasid ja jõudu üldse enam polnud. „Ainult tahtejõu pealt, ma ei tea millega ma sõitsin.“

Viimastel kilomeetritel hakkas ka peagrupp tööle ja liidrite edu hakkas jõudsalt vähenema. Kahanema hakkasid ka jooksikute jõuvarud. 20 kilomeetrit enne lõppu võetud viimases mäefinišis oli Sarv konkurentidest teravam, sõitis sisse väikese edu, kuid üksi jätkata ei riskinud ja ootas kaaslased järele.

„Ma ei oleks üksi küll suutnud edu lõpuni hoida, sest viimastel sirgetel oli veel vastutuul ka ja sealt oleks kindlasti haamri saanud,“ tunnistas noormees.

Tagant tuli aga peagrupp pöörase kiirusega ja jooksikud püüti praktiliselt kinni. Sten Sarv jäi aga ületamatuks. „Ma mõtlesin, et vahe on suurem, aga kui taha vaatasin nägin, et punt tuleb selga,“ kirjeldas Sarv enda viimaste meetrite meeleolusid. „Mõtlesin, et mis värk on, kuigi kilomeeter enne lõppu oli edu veel 30 sekundit. Aga uskusin endasse ja olin võidus kindel.“

Ees on veel kolm etappi. Sarv tunnistas, et on etapivõitu üle õnnelik, sest edaspidi on seda raske korrata, kuna mägesid on vähem ja sprinteritel on suuremad võimalused. „Tahan, et oleks rohkem küljetuult, siis on minu võimalus,“ täpsustas ta.

Kahe etapi kokkuvõttes on liider Aksel Nõmmela, Sten Sarv on sama ajaga teine. Paremuse selgitamisel said määravaks temposõidus väljasõidetud kümnendikud. Kolmas on mullune võitja Mart Ojavee, kes kaotab liidritele 3 sekundiga. Saarlastest on esikümnes veel Mix tiimis sõitev Oskar Nisu, kes on 5. ja Viikingi liider Mihkel Räim 9. kohal, kaotades liidrile 20 sekundit.