Velotuur on selleks aastaks läbi!
  UUDISED  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Krister Raudsepp velotuuri võitu ei usu

Teisipäev, 12. juuni 2012« tagasi

Teisipäeval Tartu külje all sõidetud esimese etapiga kollase liidrisärgi selga saanud Krister Raudsepp üldvõitu eriti ei usu.

Meeskondliku eraldistardi 19 km pikkuse sõidu 22.32-ga võitnud Mixed Teami I meeskonnas ületas esimesena finišijoone Kirster Raudsepp, millega sai selga ka liidrisärgi.

18-aastane Raudsepp tunnistas, et järgmised päevad peavad näitama, kuidas tal sõit õnnestub. „Püüame meeskonnaga särki kaitsta, aga ma ei usu, et mul õnnestub liidrina lõpuni sõita. Eks vanemad mehed võtavad ikka oma,“ märkis rattur.

Raudsepa sõnul oli see, et just tema ületas finišijoone esimesena puhas juhus, kuna meeskonnal polnud otsest plaani lõpu jaoks. „Tuli lihtsalt nii välja,“ tunnistas ta.

Velotuuri liidri hinnangul peab võidu nimel tõsiselt pingutama ja sel aastal on kõik etapid väga olulised. „Etapid on pikemad,“ tõi Raudsepp välja ühe olulise momendi. „Aga kindlasti paneb kruusaetapp palju asju paika. Seni pole mul Viidumäel probleeme olnud ja kumme pole lõhkunud.“

Parima noore särgi selga saanud Oskar Nisu on kevadise haiguse ületanud, kuid ta ei osanud veel öelda, kas hetkevorm lubab ka kõrgete kohtade nimel sõita. „Proovin muidugi ja saame näha,“ lausus Mixed Teamis sõitev saarlane.

22.52-ga teise koha saanud Peloton I järel kolmandana lõpetanud Viikingi (22.54) kogenuim Indrek Rannama tunnistas, et saarlaste sõit natuke lagunes, kuna meeste tase on erinev ja kõik ei jõudnud lõpuni sõita. „Mingi lõik meil ebaõnnestus,“ tõdes ta.

Individuaalselt on Viikingi ratturitest Mihkel Räim parimana 13. kohal, kaotades Raudsepale 23 sekundit. Rannama sõnul võimaldab vahe liidritega kõrgeid kohti rünnata, sest kui mullu kaotati esimese etapiga liidrile 50 sekundit, siis tänavu poole vähem.

„Finišipreemiatega on seda juba võimalik tagasi sõita, aga vastased on ka samas tugevad,“ märkis Rannama.