Velotuur on selleks aastaks läbi!
  AJALUGU  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Saaremaa velotuur läbi aegade 1957-2007

« tagasi

28. Saaremaa velotuur 1984. aasta

Starti tuli 63 sõitjat, nende hulgas kuus meistersportlast ja 11 meistrikandidaati. Üle mitme aasta pani Saaremaa välja kaks võistkonda.

Kahe esimese etapi eraldistardist sõidu ja Kingissepa – Lümanda – Kihelkonna – Kingissepa tulemused puuduvad.

Kolmas etapp Kingissepa – Liiva – Kingissepa sai vaevalt alata, kui rattavahetuseks tõstis käe liider. Eelmise etapi võitja Jaan Pehk jäi kummi purunemise tõttu maha ja nii sõitiski ta 138 kilomeetrit üksinda. Lõpuks kaotas ta võitjale üle poole tunni ja langes 36. kohale.

Kuni Orissaareni püsis suur grupp ees, kuid väinatammil said eest ära kaks Eesti noortekoondise sõitjat Kardo Jöffert ja Imre Porovardja, kes suurendasid oma edu kolmele minutile.

Tagasiteel linna aga hakati jooksikuid tõsiselt jälitama ja pärast Laimjalat püüti nad kinni. Porovardja suutis lõpetada peagrupis, Jöffert kaotas aga neli minutit. Finišis oli esimene Andrus Kikkas, Veiko Kruusmaa ja Jaan Kirsipuu ees. Saarlane Arvi Ait lõpetas peagrupis, Andres Mägi oli 36., Kaupo Vahter 39. Liidrisärgi teenis välja Kalev Rosenthal, kes lõpetas samuti peagrupis.

Sõrve etapil püsis grupp kuni Torguni koos, siis alustas Jaan Pehk oma selle tuuri teist pikka soolosõitu. Seekord mitte enam punase laternana vaid peagrupi ees saades enam kui kolme minutilise edumaa ja võitis etapi. Liider Kalev Rosenthal lõpetas neljandana ja säilitas liidrisärgi.

Seejärel sõideti 80 kilomeetrit linnaringil. Kuuendal ringil läksid eest Kardo Jöffert ja Arvi Ait, kes suutsid oma edu hoida. Ait oli oma 24 eluaastaga 46 ratturi lõpetanud ratturi hulgas vanim. Finišis jäi ta kuus aastat nooremale konkurendile 4 sekundiga alla. Peagrupi ees ületas lõpujoone esimesena Teet Laaneots.

Individuaalselt võitis velotuuri Kalev Rosenthal, Raoul Johansoni ja Veiko Kruusamaa ees. Saarlaste kohad: 17. Arvi Ait, 27. Aivar Link, 28. Ago Tamm, 31. Kaupo Vahter, 32. Margus Maripuu, 33. Andres Mägi, 36. Alar Link, 42. Andres Paju, 43. Rain Tooman ja 46. Kalvi Eist.

Võistkondlikult olid kolm paremat Jõgeva rajooni Lillevere LNSK I, kellele järgnesid Tartu Dünamo ja Pärnu Kalev.

Järgneb...