Velotuur on selleks aastaks läbi!
  AJALUGU  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Saaremaa velotuur läbi aegade 1957-2007

« tagasi

26. Saaremaa velotuur 1982. aasta

Velotuuri starti rivistus 10 sportlast, külalistena olid kohale tulnud vaid Pärnu Metsakombinaadi meeskond. See oli võidusõidu ajaloo väiksem osavõtjate arvuga tuur.

25 km pikkuse eraldistardist sõidu läbis kõige kiiremini Meelis Järvekülg, teine oli Raoul Johanson ja kolmas Kalev Jeret. Aimur Arge sai viienda aja. Aivo Maripuu ja Valdo Oder läbisid noorimate osalejatena võistlusmaa vastavalt 41.55 ja 42.48-ga.

Pärastlõunase etapi eel tõmbas kollase liidrisärgi selga Meelis Järvekülg. 80 km pikkusel grupisõidul ei pidanud Tehumardilt kruusateele keerates tempole vastu Valdo Oder ja jäi üksinda. Varsti loobus teistega konkureerimast ka Maripuu. Kaheksa mehelises grupis oli lõpujoonel esimene Järvekülg Johansoni ja Kalev Jereti ees. Aimur Arge lõpetas viiendana.

Tuuri pikimal 124 km pikkusel etapil oli jällegi esimene Järvekülg, kes jätkas kindla liidrina. Raoul Johanson ja Aimur Arge olid liidritest maha jäänud ja sõideti koos kordamööda vedades. Siis sõitis Arge ettevaatamatult kaaslase ratta kummi ja mõlemad mehed kukkusid, sealjuures kergelt viga saades. Sõitu aga jätkati ja tuuri pikim etapp lõpetati.

Järgmisel päeval aga Johanson haige käe pärast enam starti ei tulnud. Palaviku tõttu oli sõidu pooleli jätnud ka Kalev Jeret ja nii jätkas velotuuri veel kaheksa meest.
74 km pikkusel Sõrve etapil said konkurentidel eest Järvekülg ja Kardo Jöffert, kes oli esimene ka finišis. Meelis Järvekülg sai teise ja Lauri Preiman kolmanda koha.

Viimasel päeval läbiti Kingissepa tänavatel 20 korda 2,1 km pikkust ringi. Kõige enam aktiivsuspunkte kogus Järvekülg, kellele kuulus ka velotuuri üldvõit. Teise koha sai Kardo Jöffert ja kolmanda Lauri Preiman. Parima saarlasena lõpetas Aimur Arge viienda kohaga, seitsmes oli Aivo Maripuu ja kaheksas Valdo Oder.

Järgneb...