Velotuurini on jäänud 141 päeva
  AJALUGU  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Saaremaa velotuur läbi aegade 1957-2007

« tagasi

22. Saaremaa velotuur 1978. aasta

Tänu samal ajal toimunud Eesti juunioride velotuurile jäi osavõtt Saaremaa velotuurist tagasihoidlikuks. Stardis oli 31 meest.

Traditsiooniliselt alustati 25 km pikkuse eraldistardist sõiduga. Parajas leitsakus näitasid juba esimesed finišeerijad väga häid aegu. Parima tulemuse sai Pärnu Metsakombinaadi rattur Uno Porgand. Saarlastest sai parima tulemuse Jüri Ilves.

Et ajad olid lausa hiilgavad siis tekkis kahtlus, kas trass ikka oli 25 km pikk. Ülemõõtmisel selguski, et etapi tegelikuks pikkuseks oli 22,6 km.

Pärastlõunal sõideti 77 km pikkusele teisele etapile. Tempo kruviti kõrgeks ja kõik seda pidada ei jõudnud. Kingisseppa jõudis esimesena kolme liikmeline grupp, kus finišis oli kiireim liider Porgand, kellele järgnesid T. Laane ja J. Laas. Kohtunikekogu andis aga võidu Laanesile, sest Porgand rikkus reegleid.

Seejärel võeti ette pikim, 130 km pikkune etapp. Päike küttis ja tuult oli vähe. Kingissepast sõideti Leisi, sealt Orissaarde, Valjalga ning läbi Masa ja Putla linna tagasi. Pärast Leisit hakkas grupp lagunema. Finišis pani oma paremuse maksma K. Viia. Katkestajate hulgas oli ka saarlane Jüri Ilves ning nii jäid mehed vaid kolmekesi.

Pärast kolmandat etappi neljandalt kohalt kolmandaks tõusnud Pärnu Metsakombinaadi meeskond parandas iga järgneva etapiga oma positsiooni. Taktikaliselt õigesti sõitsid Metsakombinaadi mehed 50 km pikkusel meeskonnasõidul. Pärnakatel oli vaja jagu saada 43 sekundilisest vahest, mis lahutas neid Viljandi Jõu ratturitest. Oma võiduplaaniga tulid pärnulased hiilgavalt toime.

Viimasel päeval sõideti linnatänavatel 10 ringi. Juba esimesel ringil sõitsid grupil eest pärnakad Ain Jaanimägi ja Jüri Krimm ning Heiki Anier EPA-st, kes iga ringiga enda edu suurendasid.

Finišis oli kindlaim Jaanimägi, kes eelnevalt oli üldarvestuse 23. parandades oma kohta nelja koha võrra. Kuid tähtsam oli see, et tema võit ja Krimmi kolmas koht etapil tõid kokkuvõttes meeskonnavõidu Pärnu Metsakombinaadile, kellele kuulus ka Kommunismiehitaja karikas. Teine oli Viljandi Jõud ja kolmas Jõgeva Jõud. Kingissepa EPT sai viienda koha.

Individuaalselt oli võitja Uno Porgand Pärnu Metsakombinaadist, kellele järgensid Johan Laas Jõgeva Jõust ja Toomas Laane Viljandi Jõust.

Järgneb...