Velotuurini on jäänud 141 päeva
  AJALUGU  
   In english
Avaleht
Tutvustus
Uudised
Ajalugu
Online uudised
Juhend
Registreerimine
Majandamine
Võitjate sõit
Kava
Etapid
Osavõtjad
Protokollid
Pildid
Võitjad läbi aegade
Sponsorid ja toetajad
Lingid

ABC Kompuuter


Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking


 

Saaremaa velotuur läbi aegade 1957-2007

« tagasi

21. Saaremaa velotuur 1977. aasta

Velotuurile registreerus 15 võistkonda 51 ratturiga. Kingissepa EPT võistkonnas sõidavad Ülo Arge ja tema 1963. aastal sündinud poeg Aimur. Vanem Arge lõpetas sõidu 19., Aimur 28. kohaga.

Esimese etapina oli kavas 20 km eraldistardist sõit, mille võitis tartlane Jüri Stein. Saarlastest oli kiireim Arvi Ait, kes sai kuuenda koha. Äpardusega algas see võistlus Helmut Vahterile, kes ratta purunemise tõttu kaotas pool minutit.

Etapil Kingissepa – Kihelkonna – Kingissepa sõitis eest kuus meest, esimesena oli finišis G. Päär. Liidrisärgi sai selga kuuendana lõpetanud Arno Lääne. EPT meestest oli Leevi Kuivjõgi 15., Helmut Vahter, Ülo Arge ja Urmas Müür lõpetasid peagrupis.

Seejärel sõideti suhteliselt külmas ilmas 78 km Kuressaare tänavatel. Esimest korda velotuuri ajaloos selgitati ka aktiivseim sõitja.
Sõidu lõpetas uhkes üksinduses Päär, 15 sekundilise eduga liider Lääne ees. Peagrupis lõpetanud Helmut Vahter sai kuuenda koha.

Viimasel päeval võisteldi 50 km meeskonnasõidus, mille võitis Tartu rajooni Jõud. Meie EPT edestas 37 sekundiga Tartu Dünamot ja sai teise koha. Võistkondlikult oli lõpuks velotuuri parim Tartu Jõu esindus, teine oli Kingissepa EPT ja kolmas Valmiera Varpa.

Individuaalselt oli kolm paremat Tartu Jõu mehed Arno Lääne, Gaido Päär ja Madis Joosep. Saarlased sõitsid tublilt, ühegi mehe taha ei tulnud kirjutada – katkestas.

Järgneb...